8 Adımda Basenlerden Kurtulun!

     Kısa ve kolay yoldan zayıflatan diyetler, asıl probleminizi çözmenizde sizlere yardım etmez. Özellikle kalça ve basenlerden kilo vermek isteyen değerli okuyucularımız, kesinlikle hızlı ve kolay diyet türleri denemeyin. Bugün sizler için hazırladığımız yazımızda, basenlerden kilo vermeniz için yapmanız gereken 8 adımdan bahsedeceğiz.

1- Yürüyüş

Yürüyüş olmadan kesinlikle kilo veremezsiniz. Bacaklarınızdaki kan dolaşımını hızlandırmanız gerek aksi takdirde basenlerinizi eritemezsiniz. Her gün düzenli bir şekilde en 40 dakika yürüyün.

2- Kalça basen hareketleri
Basen bölgesindeki yağlanmayı durdurmak ve eritmek için pilates topu kullanın. Egzersizlere başlamadan önce ısınma, esnetme ve germe hareketlerini mutlaka yapın.

3- Sağlıklı beslenme

Basenleriniz var ve içtiğiniz su bile basenlere ya da kalçalarınızda birikiyor ise sağlıklı beslenmek durumundasınız. İlk yapmanız gereken 3 beyazdan (un, tuz, şeker), yağlı ve bol kalorili gıda maddelerinden uzak durun. Böylelikle ömür boyu uygulayabileceğiniz bu yöntem ile sağlıklı beslenme düzenine geçmiş olursunuz.
Metabolizmayı hızlandırmak için bol bol yeşil çay içmenizi öneririz. Kafein türü içecekler direk basenlerde biriktiğinden dolayı kesinlikle tüketmemelisiniz.

4- Yüzme
Yüzme, tüm vücut kaslarını çalıştıran yegâne bir spor türüdür. Özellikle basen ve kalça bölgelerinizi yoğun bir şekilde çalıştırır. Böylece vücudunuz sıkılaşır, basenleriniz azalır, kas gelişiminiz hızlanır, kalp dolaşım ve solunum sistemi gibi pek çok açıdan, insan sağlığına çok ciddi katkıları olur.

5- Su
Beslenmenizde suyun önemini kesinlikle kavramalısınız. Vücudunuzun günlük ihtiyacı kadar su alınmadığında, sağlıklı bir metabolizmaya sahip olamazsınız. Bacaklarınızın istediği şekle girmesi ve kan dolaşımını hızlandırmak için bol bol su için.

6- Spinning
Bisiklet üzerinde yapılan bu spor, bacak yağı düşmanıdır. Karın, bacak ve basen kaslarının yoğun olarak çalıştığı bu spor ile fazla kilolarınızdan kurtulup, sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.
7- Kıyafetler
Artık basenlerinizi gizleyen kıyafetlerden vazgeçin. Bu kıyafetler sizi büyük basenleriniz ile yaşamaya alıştıracağından dolayı, bırakın basenleriniz sizi rahatsız etsin. Böylece basenlerinizden kurtulmak için çok daha fazla çaba sarf edersiniz.

8- İstikrar ve inanç
Tüm bunları istikrarsız yaptığınız zaman, mehter takımı gibi 2 ileri 1 geri yaparsınız. Bütün bu yazdıklarımızı hayat tarzınıza dönüştürün ve en önemlisi başaracağınıza inanın.