En Hızlı Yağ Yakan 5 Egzersiz Hareketi

    En hızlı yağ yakan isimli bu yazımızda, spor salonlarına gidecek zamanı olmayan okuyucularımızın çok işine yarayacak. Evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz bu 5 egzersiz hareketi ile en hızlı şekilde fazla yağlarınızdan kurtulabileceksiniz. Bu işin altın noktası devamlılık. Günde sadece 1 saatinizi vererek, fit bir vücuda kavuşabilirsiniz.

1- Yürüyüş Yapmak
Sporun en temel ve en kolay hareketlerinden biri. Koşu bandınız varsa evde yarım saat tempolu koşu yapmayla başlayabilirsiniz. Koşu bandınız yoksa çevrenizde en yakın park, sahil, yürüyüş alanlarından birine giderek tempolu bir şekilde yürüyüşünüzü yapabilirsiniz. Buradaki en önemli husus, vücudun terlemesi. Bu sebeple tempolu yürüyün diyoruz. Terlemeden yapacağınız hiçbir yürüyüş, yağ yakmanıza yardımcı olmaz. Hızlanıp yavaşlama taktiği size en hızlı ve doğru sonuçları almanıza yardım edecek.

2- Mekik
Karın kaslarınızın gelişimi için mekik olmazsa olmazlardan. 8 tekrar ile yapacağınız mekik için yere sırt üstü uzanın ve ellerinizi kafanızın arkasına koyun. Bacaklarınızı oynatmadan, 45-60 derecelik bir açı olacak şekilde doğrulun ve ardından tekrar yatın. Karın kaslarınız gelişime başladıktan sonra aynı hareketi 90 derecelik bir açı ile yapmaya devam edin. 8 tekrar ile ilk başlarda çok zorlanacaksınız. Fakat vücudunuzdaki herhangi bir bölgeyi zorlamadan kas gelişimi elde edemezsiniz. Zaman içerisinde tekrar sayısını zorlanacak şekilde arttırın.

3- Superman Hareketi
Superman hareketi ile sırt kaslarınızı geliştirebilirsiniz. Yere yüzüstü yatın ve avuçlarınızın yere değecek kadar ileri uzatın. Bacaklarınızı eğmeden, yukarıya doğru kaldırmaya başlayın. Kaslarınız zorlanana kadar bu şekilde kalın. Sonra yavaş bir şekilde ayaklarınızı indirip, tekrar aynı hareketi uygulayın. Kaslarınız gelişim gösterdikçe tekrar miktarını arttırın.

4- Geriye Esneme
Baldırları germe egzersizi olarak da bilinir. Ayaklarınızın üstünde yere doğru diz üstü çökün. Ellerinizi göğüs hizasında birleştirin. Bu duruş şeklinde, geriye gidebildiğiniz kadar esnemeye çalışın. Sırtınızın alt kısmındaki kasların gelişimi ile baldırların sıkılaşmasını sağlar.

5- Kalça Kaldırma Hareketi
Kalça kaldırma hareketi ile kol, bel ve sırt kasları gelişir. Yere sırt üstü uzanın. Dizlerinizi kırın ve bu esnada elleriniz yere paralel durmalı. Bu pozisyonda iken kalçanızı yavaşça yukarı doğru kaldırın. Kaslarınız ağrıyana kadar bu pozisyonda kalın ve sonra yavaş yavaş kalçanızı aşağıya indirin. Tekrar sayısını 8 olacak şekilde ayarlayın.