Halsizliğe Ne İyi Gelir?

   Grip, uzun süreli stres, uyku bozuklukları vb. hastalıklar dahil olmak üzere, kendinizi halsiz hissediyorsanız bunun birçok sebebi olabilir. Uzmanlar halsizliğin sebebinin yanlış ve yetersiz beslenme ile beraber bilinçsiz uygulanan diyetlerden de olabileceğini belirtti.

Halsizliğe iyi gelen gıdalar

· Elma: Kendini halsiz hissedenler için, vücuda çok büyük bir enerji verir. Her gün düzenli olarak yiyeceğiniz bir elma sizi zinde ve vücudunuzu canlı tutar.
· Muz: Muz bildiğimiz enerji deposudur. Sabah kalkar kalkmaz yiyeceğiniz 1 adet ballı muz, sizi tüm gün boyunca yetecek enerjiyi depolamanızı sağlar.
· Pirinç: Sakinleştirici ve rahatlatıcı
etkisi olan pirinç, sindirim sisteminizi de düzenler.
· Üzüm: Aklınıza gelebilecek bütün gıda maddelerinden daha çok enerjiye sahip olan üzüm, ayrıca bir vitamin deposu.

· Maydanoz: İnsan sağlığı ve vücuduna en faydalı ürünlerden biridir. Maydanozu sabah aç karnına tüketmeniz, güne oldukça diri ve enerjik başlamanızı sağlar. Ayrıca öğlen ve akşam
yemeklerinin yanında yemeniz durumunda bütün gününüzü canlı ve zinde geçirmenize yardımcı olur.
· Kayısı: İnsan vücuduna hem dıştan hem de içten dirilik ve canlılık sağlar. Kış mevsiminde tüketeceğiniz kuru kayısı bağırsak ve sindirim sistemi için oldukça faydalıdır. Bu sebeple her sabah yiyeceğiniz 3-4 adet kuru kayısı ve ardından bir bardak su, bağırsaklarınızı temizleyeceği gibi sizi tüm gün canlı tutar.
· Havuç: Düzenli olarak yiyeceğiniz 3 adet havuç, sizin gün boyu formda ve zinde kalmanızı sağlar. Ayrıca aşırı halsizliğe karşı da çok etkili olan havuç, organizmanın korunmasını sağlayacağı gibi size zindelik ve canlılık kazandırır.
· Bal: Yorgunluk ve halsizliğe karşı direnmek istediğinizde, yaklaşık 30 dakika önce yiyeceğiniz 1 yemek kaşığı bal, size ihtiyacınız olan enerjiyi vermekle beraber yorgunluk ve halsizliğinizi de iyi gelir.
· Sarımsak: Zihin karışıklığına ve aşırı halsizliğe karşı birebirdir. Ayrıca bulaşıcı hastalıklar içinde doğal bir antibiyotik ve tedavi edici özelliklere sahip.
· Mercimek: Et ile birebir aynı vitamin ve protein değerine sahip mercimeği özellikle doğum yapmış kadınların lohusa döneminde bol bol tüketmesi gerekir.
· Yeşil salata: Yorgunluğa ve aşırı halsizliğe çok iyi gelmesi ile bilinir. Ayrıca vücuttaki toksinleri temizler ve enerji verir.